Vishay TNPW080515R0BEEA
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 15ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页2 年前
Datasheet10 页14 年前
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.97%
供应链
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
TE ConnectivityCPF0805B15RE1
Res Thin Film 0805 15 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity / AMP2176217-4
Res Thin Film 0805 15 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0805BRD0715RL
125mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 15Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0805B15RE
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 15ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD0716RL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 16ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
TNPW Series 0805 0.2 W 15 Ohm ±1 % ±25 ppm/K Thin Film Flat Chip Resistor
Res Thin Film 0805 15 Ohm 0.1% 0.14W ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical Automotive AEC-Q200
RES, THIN FILM, 15OHM, 125mW, 0.1%; Resistance:15ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:0.1W; Voltage Rating:75V; Series:TNPW; Temperature Coefficient:± 25 ppm/°K; Resistor Element Material:Thin Film ;RoHS Compliant: Yes