Vishay TNPW0805100RBEEN
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 100ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页4 年前
Datasheet10 页14 年前
Farnell
element14 APAC
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+75.48%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
供应链
Country of OriginGermany, Israel
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERA6AEB101V
Res Thin Film 0805 100 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity4-1614884-1
Res Thin Film 0805 100 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCPF0805B100RE
Res Thin Film 0805 100 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Epoxy SMD T/R
PanasonicERA-6YEB101V
Res Metal Film 0805 100 Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCPF-A-0805B100RE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 100ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRT0805BRD07100RL
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 100Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
TNPW Series 0805 0.2 W 100 Ohm ±0.1% ±25 ppm/K Thin Film Chip Resistor
Res Thin Film 0805 100 Ohm 0.1% 0.14W ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical Automotive AEC-Q200
RES THNFLM 0805 100R OHM 0.1% 1/8W 25PPM/C SMD
THIN FILM RESISTOR, 100 OHM, 125mW, 0.1%
RESISTOR;THIN FILM;RES 100 OHMS;PWR-RTG0.125 W;TOL 0.1%;SMT;0805
0805 (2012Metric) 0805 TNPW e3 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 100Ohms ±25ppm/C
Res, Thin Film, 100R, 0.1%, 0.125W, 0805, Reel; Resistance:100Ohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Sulfur Resistant Rohs Compliant: Yes |Vishay TNPW0805100RBEEN.