Vishay TNPW06032K70BEEA
125mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 2.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet15 页2 年前
Datasheet10 页14 年前
New Yorker Electronics
Newark
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+29.34%
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
PanasonicERA3AEB272V
Res Thin Film 0603 2.7K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA3AEB2491V
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 2.49kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA3AEB2431V
Res Thin Film 0603 2.43K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Yageo GroupRT0603BRD072K55L
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 2.55kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD072K74L
Res Thin Film 0603 2.74K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRT0603BRD072K49L
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 2.49kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Res Thin Film 0603 2.7K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Avnet Japan
Res Thin Film 0603 2.7K Ohm 0.1% 0.11W ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical Automotive AEC-Q200
TNPW Series 0603 0.125 W 2.7 kO ±0.1 % ±25 ppm/K Thin Film Flat Chip Resistor
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR TNPW e3 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.1W 1/10W 2.7kOhm 卤25ppm/C
RES THIN FILM, 2.7KOHM, 100mW, 0.1%; Resistance:2.7kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:0.063W; Voltage Rating:50V; Series:TNPW; Temperature Coefficient:± 25 ppm/°K; Resistor Element Material:Thin Film ;RoHS Compliant: Yes