Vishay T73YP202KT20
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.6 X 7 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
Newark
Farnell
Mouser
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.19%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer 卤10% 240deg 500mW 70C
TT Electronics25PR2KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 2000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT Electronics82PR2KLF
Cermet Active RoHS Compliant PC Pins Trimmer Potentiometer ±10% 0.5W 1/2W ±100ppm/C 2kOhms
Trimmer, Cermet, 0.5W, 2000ohm, 31.6V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
In a Tube of 50, 2kO Through Hole Trimmer Potentiometer 0.5W Top Adjust Bourns 3362 Series
Cermet trimmer potentiometer, 2 kΩ, 0.5 W, THT, on top, 3386P-1-202LF
描述
T73 Series 1/4 inch Square 2 kOhm ±10 % Single-Turn Cermet Sealed Trimmer
TRIMMER;CERMET;REST 2 KILOHMS;PCB;1 TURN;LINEAR;PWR-RTG 0.5W
TRIMMER, SINGLE TURN, 2K; Track Resistance:2kohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 10%; Series:T73; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Top; Contact Resistance Variation +:1%; Contact Resistance Variation -:1%; Dielectric Strength VAC:900V; Electrical Angular Rotation Tolerance +:10°; Electrical Angular Rotation Tolerance -:10°; External Depth:4.7mm; External Length / Height:7mm; External Width:6.6mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:PCB Mount; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Rotation Electrical Angle:240°; Rotation Mechanical Angle:270°; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:300V; Voltage Rating VDC:300V