Vishay T73YE501KT20
Trimmer, Cermet, 0.5W, 500ohm, 15.8V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.99%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
TT Electronics25PR500LF
500 Ohms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
In a Tube of 50, 500O Through Hole Trimmer Potentiometer 0.5W Top Adjust Bourns 3386 Series
In a Tube of 50, 500O Through Hole Trimmer Potentiometer 0.5W Top Adjust Bourns 3362 Series
Trimmer, Cermet, 0.5W, 500ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT Electronics82PR500LF
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.35 X 3.56mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics72PR500LF
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 1/2W 1(Elec)Turn (9.53 X 9.53 X 4.75mm) Pin Thru-Hole Box
描述
T73 Series 1/4 inch Square 500 Ohm ±10 % Single-Turn Cermet Sealed Trimmer
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (6.6 X 7 X 4.87mm) Pin Thru-Hole Tube
TRIMMER;CERMET;REST 500 OHMS;PCB;1 TURN;LINEAR;PWR-RTG 0.5W