Vishay T73YE103KT20
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.6 X 7 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页2 年前
Farnell
Newark
element14 APAC
3 个月趋势:
+3.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay T73YE103KT20 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2007-03-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Trimmer, Cermet, 0.5W, 10000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT Electronics25PR10KLF
Trimmer, Single Turn, Cermet, Top Adjust, 10 kohm, Through Hole, 1 Turns
Trimmer - 3/8In Sq St Cermet Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3386P-1-103LF
描述
Trimmer, Cermet, 0.5W, 10000ohm, 70.7V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
T73 Series 1/4 inch Square 10 kOhm ±10 % Single-Turn Cermet Sealed Trimmer
TRIMMER, CERMET, REST 10 KILOHMS, PCB, 1 TURN, LINEAR, PWR-RTG 0.5W
TRIMMER, POTENTIOMETER -000OHM 1TURN THD; TRIMMER, POTENTIOMETER -000OHM 1TURN THD; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; Adjustment Type:Trimmer