Vishay SUP40012EL-GE3
Transistor Mosfet N-ch 40V 150A 3-PIN TO-220AB T/r
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet7 页4 年前
Datasheet7 页5 年前
IHS
Upverter
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.25%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay SUP40012EL-GE3 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-11-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Avnet Japan
Single N-Channel 40 V 1.79 mOhm Through Hole TrenchFET® Power Mosfet - TO-220
Power Field-Effect Transistor, 150A I(D), 40V, 0.00179ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Mosfet, N-Ch, 150A, 40V, To-220Ab; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:150A; Drain Source Voltage Vds:40V; On Resistance Rds(On):0.00149Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:2.5V; Power Rohs Compliant: Yes |Vishay SUP40012EL-GE3