Vishay SUD19P06-60-GE3
Single P-Channel 60 V 0.06 Ohms Surface Mount Power Mosfet - TO-252
Production
价格与库存
数据表和文档
ODG (Origin Data Global)
Datasheet9 页6 年前
Newark
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-23.56%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Trans MOSFET P-CH 40V 14A Automotive 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R
MOSFETs- Power and Small Signal 60V 20A N-Channel No-Cancel/No-Return
N-Channel PowerTrench® MOSFET, 150V, 26A, 42mΩ
MOSFET N-CH 30V 20A DPAK / N-Channel 30 V 20A (Tc) 45W (Tc) Surface Mount D-Pak
STMicroelectronicsSTD17NF03LT4
N-channel 30 V, 0.038 Ohm, 17 A STripFET(TM) II Power MOSFET in DPAK package
Single N-Channel 60 V 0.1 Ohms Surface Mount Power Mosfet - TO-252
描述
Power MOSFET, P Channel, 60 V, 18.3 A, 0.048 ohm, TO-252AA, Surface Mount
Power Field-Effect Transistor, 18.3A I(D), 60V, 0.06ohm, 1-Element, P-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
MOSFET, P CH, 60V, 18.3A, TO-252; Transistor Polarity:P Channel; Continuous Drain Current Id:-18.3A; Drain Source Voltage Vds:-60V; On Resistance Rds(on):0.048ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:-10V; Threshold Voltage Vgs Typ:-3V; Power Dissipation Pd:38.5W; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Transistor Case Style:TO-252; No. of Pins:3; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C