Vishay SIRA20DP-T1-RE3
Transistor MOSFET N-CH 25V 100A 8-Pin PowerPAK SO T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Datasheet13 页2 年前
Farnell
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.73%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2017-03-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
N-Channel 25 V 0.58 mOhm 104 W TrenchFET Gen IV Mosfet - PowerPAK SO-8
6.25W(Ta),104W(Tc) 16V,12V 2.1V@ 250¦ÌA 200nC@ 10 V 1N 25V 580¦Ì¦¸@ 20A,10V 81.7A,100A 10.85nF@10V QFN-8 4.9mm*5.89mm*1.07mm
MOSFET, N-CH, 25V, 100A, POWERPAK SO; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 100A; Drain Source Voltage Vds: 25V; On Resistance Rds(on): 480µohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 2.1V; Power Dissipation Pd: 104W; Transistor Case Style: PowerPAK SO; No. of Pins: 8Pins; Operating Temperature Max: 150°C; Product Range: TrenchFET Series; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (12-Jan-2017)