Vishay SIHF22N60E-E3
Trans MOSFET N-CH 600V 21A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Full-Pak
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页7 年前
Farnell
element14 APAC
Newark
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2011-09-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
CoolMOS P6 Power Transistor N-Channel 600V 68A 3-Pin TO-220FP
227W(Tc) 30V 4V@ 250¦ÌA 95nC@ 10V 1N 600V 158m¦¸@ 12A,10V 23A 2.418nF@100V TO-220 9.01mm
Trans MOSFET N-CH Si 600V 21A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Full-Pak
E-Series N-Channel 600 V 0.28 O 76 nC Flange Mount Power Mosfet -TO-220FP
STMicroelectronicsSTP28N60M2
N-channel 600 V, 0.135 Ohm typ., 22 A MDmesh M2 Power MOSFETs in TO-220 package
Power MOSFET, N Channel, 600 V, 21 A, 0.15 ohm, TO-220, Through Hole
描述
E-Series N-Channel 600 V 0.18 O 86 nC Flange Mount Power Mosfet - TO-220FP
Power Field-Effect Transistor, 21A I(D), 600V, 0.18ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
MOSFET, N CH, 600V, 21A, TO-220 FULLPAK; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:21A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(on):0.15ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Power Dissipation Pd:227W; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Transistor Case Style:TO-220FP; No. of Pins:3; MSL:MSL 1 - Unlimited; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Voltage Vgs Max:30V