Vishay SIHF18N50D-E3
MOSFET, N-CH, 500V, 18A, TO-220FP; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Dra
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.70%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-06-06
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-11-04
LTD Date2025-05-04
相关零件
STMicroelectronicsSTF19NM50N
N-channel 500 V, 0.2 Ohm, 14 A MDmesh(TM) II Power MOSFET in TO-220FP
STMicroelectronicsSTP17NK40ZFP
N-CHANNEL 400V - 0.23 Ohm - 15A TO-220FP Zener-Protected SuperMESH(TM) Power MOSFET
Trans MOSFET N-CH 650V 19.3A 3-Pin TO-220FP Tube
STMicroelectronicsSTP15NK50ZFP
Mosfet Transistor, N Channel, 14 A, 500 V, 340 Mohm, 10 V, 3.75 V Rohs Compliant: Yes
N-Channel Power MOSFET, UniFETTM II, 600 V, 17 A, 340 mΩ, TO-220F
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, FAST, 600V, 20.2A, 199mΩ, TO-220F
描述
39W(Tc) 30V 5V@ 250¦ÌA 76nC@ 10 V 1N 500V 280m¦¸@ 9A,10V 18A 1.5nF@100V TO-220 10.41mm*4.7mm*15.49mm
Power Field-Effect Transistor, 18A I(D), 500V, 0.28ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
MOSFET, N-CH, 500V, 18A, TO-220FP; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:18A; Drain Source Voltage Vds:500V; On Resistance Rds(on):0.23ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Power Dissipation Pd:39W; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Transistor Case Style:TO-220FP; No. of Pins:3; MSL:MSL 1 - Unlimited; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C