Vishay SIHF10N40D-E3
MOSFET, N-CH, 400V, 10A, TO-220FP; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Dra
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页7 年前
Newark
Farnell
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-05-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-11-04
LTD Date2025-05-04
相关零件
STMicroelectronicsSTP11NK40ZFP
N-Channel 400V - 0.49 Ohm - 9A - TO-220FP Zener-Protected SuperMESH(TM) POWER MOSFET
MOSFET, N-CH, 500V, 8.7A, TO-220FP; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Dr
Power MOSFET, N-Channel, QFET®, 400 V, 10.5 A, 530 mΩ, TO-220F
onsemiFQP11N40
400V N-Channel MOSFET | MOSFET N-CH 400V 11.4A TO-220
STMicroelectronicsSTP11NK50ZFP
Trans MOSFET N-CH 500V 10A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube / MOSFET N-CH 500V 10A TO-220FP
N-Channel Power MOSFET, UniFETTM, FRFET®, 500 V, 12 A, 540 mΩ, TO-220F
描述
VISHAY SIHF10N40D-E3 MOSFET Transistor, N Channel, 10 A, 400 V, 0.5 ohm, 10 V, 3 V
Trans MOSFET N-CH 400V 10A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP
Power Field-Effect Transistor, 10A I(D), 400V, 0.6ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
MOSFET, N-CH, 400V, 10A, TO-220FP; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:10A; Drain Source Voltage Vds:400V; On Resistance Rds(on):0.5ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Power Dissipation Pd:33W; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Transistor Case Style:TO-220FP; No. of Pins:3; MSL:MSL 1 - Unlimited; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C