Vishay SFR25H0002201FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2200ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.73%
供应链
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2200ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 2200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FAD2K20
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2200ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2200ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FAD2K00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR SFR25H 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.5W 1/2W 2.2kOhm ±100ppm/C
Res Metal Film 2.2K Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Avnet Japan
RESISTOR, 2K2, 0.5W, METAL FILM, AXIAL; Resistance: 2.2kohm; Product Range: SFR25H Series; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Case / Package: Axial Leaded; Voltage Rating: 350V; Resistor Technology: Metal