Vishay SFR25H0002008FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2ohm, 350V, 1% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.40%
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 2ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD2R00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 2ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF12FTD2R00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD1R82
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1.82ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 2ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1879352-0
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 2ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR SFR25H 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.5W 1/2W 2Ohm ±250ppm/C
RES, 2OHM, 0.5W, AXIAL, METAL FILM;
2¦¸ ¡À1% 500mW ¡À250ppm/¡æ 6.5mm