Vishay SFR2500004530FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 453ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
Farnell
element14 APAC
Newark
供应链
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 475ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 470ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 422ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
METAL FILM RESISTOR, 453 OHM, 400mW, 1%,
RES 453 OHM 0.4W 1% AXIAL
453 OHM 1% 100PPM 1/2W
SFR25 1% R5 453R
Resistor Metal Film,453Ohm,1%,+/-100ppm,; RESISTOR, METAL FILM, 453OHM, 400mW, 1%; Resistance:453ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded