Vishay SFR16S0002001FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
element14 APAC
Farnell
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.94%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 2000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1820ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1910ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Metal Film Resistors 2kΩ 500mW ±100ppm/℃ ±1% Plugin,D1.9xL3.5mm Through Hole Resistors ROHS
RESISTOR;METAL FILM;RES 2 KILOHMS;PWR-RTG 0.5 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
Axial FIXED RESISTOR SFR16S 0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm 0.5W 1/2W 2kOhm ±100ppm/C
Res Metal Film 2K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
SFR16S Series Ø 1.9 x 3.5 mm 0.5 W 2 kOhm ±1 % ±100 ppm/K Metal Film Resistor
RES MTLFLM 2K OHM 1% 1/2W 100PPM/ C AXL TH
RESISTOR, METAL FILM, 2KOHM, 500mW, 1%; Resistance:2kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Temperature Coefficient:± 100ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Series:SFR16S; No. of Pins:2
RESISTOR, METAL FILM, 2KOHM, 500mW, 1%;; RESISTOR, METAL FILM, 2KOHM, 500mW, 1%; Product Range:VISHAY BC COMPONENTS - SFR16S Series; Resistance:2kohm; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Resistor Element Type:Metal Film