Vishay RWR81S43R2FRB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 43.2ohm, 6.5727V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
供应链
Country of OriginMexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 43.2ohm, 9.2952V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 0.75W, 43.2ohm, 5.6921V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 47ohm, 6.8557V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 39.2ohm, 6.261V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 43.2 Ohm 1% 1W ±20ppm/°C 0.01% AXL Thru-Hole Bulk
EGS-1-80 43.2 1% RWR81S43R2FR B12
Resistance:43.2Ohm; Product Range:Rwr Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound; Temperature Coefficient:± 20Ppm/°C; Resistor Type:- Rohs Compliant: No |Vishay RWR81S43R2FRB12.