Vishay RWR78SR422FRB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 0.422ohm, 2.0543V, 1% +/-Tol, 650ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页8 年前
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2009-04-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 0.392ohm, 1.6565V, 1% +/-Tol, 650ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.464ohm, 0.6812V, 1% +/-Tol, 650ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 0.412ohm, 0.9077V, 1% +/-Tol, 650ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite80FR453
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 0.453ohm, 1000V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite40FR40
Wirewound Res.-Through Hole 10watt .4ohm 1% Axial
Ohmite83FR392
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.392ohm, 200V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 0.422 Ohm 1% 10W 650ppm/C 0.01% Ceramic Hi Temp Sil AXL Thru-Hol
422m¦¸ ¡À1% 10W ¡À650ppm/¡æ 45.21mm*9.53mm
ESS-10 .422 1% RWR78SR422FR B12
Resistance:0.422Ohm; Product Range:Rwr Series; Power Rating:10W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound; Temperature Coefficient:650Ppm/°C; Resistor Type:- Rohs Compliant: No |Vishay RWR78SR422FRB12.