Vishay RWM0622R560JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 0.56ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Farnell
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2016-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
OhmiteTWW5JR56E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.56ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 0.56ohm, 1.6733V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 0.56ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTWW3JR56E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.56ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 0.56ohm, 750V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.56ohm, 1.2961V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 0.56 Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
RES WIREWOUND 0.56 OHM 7W 5% AXIAL
RESISTOR, WW 7W 5% 0R56; Resistance:0.56ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tempperature Coeff. +:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W