Vishay RWM062282R0JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 82ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
Newark
Farnell
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2016-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 82ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1623746-1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 82ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 75ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQPW1082RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 82ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity7-1625890-1
Through Hole Resistor, Rox Series, 82 Ohm, 2 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 82ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 82 Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
AMMO / RWM* 6X22 82U 5% AM250 e1
RESISTOR, WW 7W 5% 82R; Resistance:82ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tempperature Coeff. +:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W