Vishay RWM06225600JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 560ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2016-05-02
相关零件
Resistor;Wirewound;Res 560 Ohms;Pwr-Rtg 3 W;Tol 5%;Axial;Vitreous Enamel
TE ConnectivityER74560RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 560ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 560ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 510ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity5-1625892-8
Through Hole Resistor, Rox Series, 560 Ohm, 3 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivityROX2SJ560R
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 560ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR;WIREWOUND;RES 560 OHMS;PWR-RTG 7 W;TOL 5%;AXIAL;VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 560 Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
RESISTOR, WW 7W 5% 560R; Resistance:560ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W