Vishay RWM06223301JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 3300ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
Newark
Farnell
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2016-05-02
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 3300ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC05000003301JAC00 Through Hole Resistor, 3.3 kohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
TE ConnectivityROX1SJ3K3
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 3300ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR16J3K3
CFR16Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -450ppm/C 3.3kOhm 0.25W 1/4W
TE ConnectivityCFR50J3K3
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 3300ohm, 350V, 5% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR;WIREWOUND;RES 3.3 KILOHMS;PWR-RTG 7 W;TOL 5%;AXIAL;VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 3.3K Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
RESISTOR, WW 7W 5% 3K3; Resistance:3.3kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W