Vishay RWM06221R50JA15E1
Through Hole Wirewound Resistor, RWM Series, 1.5 ohm, 6 W, - 5%, 350 V, Axial Leaded
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
element14 APAC
Farnell
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2016-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-06-01
LTD Date2021-12-31
相关零件
TE ConnectivityER741R5JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1.5ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER741R5JT
Resistor;Wirewound;Res 1.5 Ohms;Pwr-Rtg 3 W;Tol 5%;Axial;Vitreous Enamel
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1.5ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100,180ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX3SJ1R5
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 1.5ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1.5ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1.5ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
RWM 6X22 SERIES AXIAL WIREWOUND RESISTOR 1.5OHMS +/-5% 7W +/-75PPM/DEGC
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
RESISTOR, WW 7W 5% 1R5; Resistance:1.5ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tempperature Coeff. +:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W