Vishay RWM04102200JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 220ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
Newark
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-06-01
LTD Date2021-12-31
相关零件
TE ConnectivityER74220RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 220ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER74220RJT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 240ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 200ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity3-1625892-1
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 220ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 220ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR RWM 0.217Diax0.472L 5.50mmx12.00mm 3W 220Ohm ±75ppm/C
RESISTOR, WIREWOUND, RES 220 OHMS, PWR-RTG3 W, TOL 5%, AXIAL, VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 220 Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
RWM Series Ø 5.5 x 12 mm 220 Ohm ±5 % 3 W 75 ppm/°C Wirewound Axial Resistor
RESISTOR, WW 3W 5% 220R; Resistance:220ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2.6W; Voltage Rating:120V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:4 x 10; SVHC:No SVHC; Case Style:4 x 10; External Length / Height:12mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:120V; External Width:5.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:3W