Vishay RWM04101501JR15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1500ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
SD ChipsRWM04101501JR15E1联系方式
1d
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页8 年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
element14
Introduction Date2008-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 1500ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1623714-0
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1500ohm, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1625892-3
Through Hole Resistor, Rox Series, 1.5 Kohm, 3 W, 5%, 350 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1500ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1500ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR200J1K5
Fixed Resistor, Carbon Film, 2W, 1500ohm, 500V, 5% +/-Tol, 500ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR;WIREWOUND;RES 1.5 KILOHMS;PWR-RTG 3 W;TOL 5%;AXIAL;VITREOUS ENAMEL
Res Wirewound 1.5K Ohm 5% 3W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Power Wirewound Resistors; Power Rating:3W; Resistance:1500ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:RWM; Operating Temperature Range:-55°C to +200°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:120V ;RoHS Compliant: Yes