Vishay RNX03810M0FKEL
Fixed Resistor, Metal Oxide, 1W, 10000000ohm, 1500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet4 页10 年前
Datasheet4 页11 年前
Datasheet3 页19 年前
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay RNX03810M0FKEL 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-05-24
LTD Date2021-11-24
相关零件
Fixed Resistor, Metal Oxide, 0.5W, 10000000ohm, 750V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 0.5W, 11000000ohm, 750V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 0.5W, 9090000ohm, 750V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Oxide, 1.2W, 10000000ohm, 2000V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR50SFTE52-10M
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10000000ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Strip, 1.5W, 10000000ohm, 7500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Resistor, 10 MOhm, ± 1%, 1 W, Axial Leaded, Metal Oxide, High Voltage
RNX Series 10 MOhm ±1 % 0.72 W ±100 ppm/°C Axial Metal Oxide Resistor
Metal Oxide Resistor; Power Rating:1W; Resistance:10Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:RNX; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Resistor Element Material:Metal Oxide; Voltage Rating:1.5kV ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, METAL OXIDE, 10MOHM, 1W, 1%; R; RESISTOR, METAL OXIDE, 10MOHM, 1W, 1%; Resistance: 10Mohm; Product Range: RNX Series; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 1
RESISTOR, METAL OXIDE, 10MOHM, 1W, 1%; R; RESISTOR, METAL OXIDE, 10MOHM, 1W, 1%; Resistance:10Mohm; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Element Type:Metal Oxide; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:1.5kV; MSL:MSL 1 - Unlimited; No. of Pins:2