Vishay RN60E10R0BB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 10ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页9 年前
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.86%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay RN60E10R0BB14 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2016-02-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 10ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityYR1B10RCC
R SERIES AXIAL THROUGH HOLE FIXED RESISTOR 10OHMS +/-0.1% 0.25W +/-15PPM/DEGC
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 10ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1.5W, 10ohm, 500V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite45F10RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10ohm, 460V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite43F10RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 200V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Military MIL-R-10509/1RN60 Axial Axial Through Hole Resistor ±0.1% ±25ppm/C 10Ohms 0.25W 1/4W
Resistor, metal Film,10Ohms,300Wv,.1+/-% Tol,-25,25Ppm-Tc |Vishay RN60E10R0BB14
CMF-60 10 .1% T-9 RN60E10R0B B14
10¦¸ ¡À0.1% 250mW ¡À25ppm/¡æ 8.74mm