Vishay RN60D9090FB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 909ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
element14 APAC
Farnell
New Yorker Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.10%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay RN60D9090FB14 符号、封装和 3D STEP 模型。
Introduction Date2006-09-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Yageo GroupMFR-25FRF52-909R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 909ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-909R
Yageo GroupMFR-25FBF52-887R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 887ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 820ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 931ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 953ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, METAL FILM,909 OHMS,0.25 W,+/-1%,300 V, AXIAL,100 PPM/C,500 VAC,1.50"
Military MIL-R-10509/1RN60 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±100ppm/C 909Ohm 0.25W 1/4W
RESISTOR, METAL FILM, 909 OHM, 250mW, 1%
RESISTOR, METAL FILM, 909OHM, 250mW, 1%;; RESISTOR, METAL FILM, 909OHM, 250mW, 1%; Resistance:909ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Voltage Rating:300V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Leaded Process Compatible:No