Vishay RN60D1601FB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1600ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
Datasheet5 页9 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.54%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay RN60D1601FB14 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2016-02-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
TE ConnectivityLR0204F1K6
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 1600ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 0204
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1500ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1690ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-1K5
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1500ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1540ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-1K69
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1690ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial Axial Military MIL-R-10509/1RN60 0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm 0.25W 1/4W 1.6kOhms ±100ppm/C
Metal Film Resistors 1/4watt 1.6Kohms 1% 100ppm
Rn60D, +/-100 Ppm, 1.60 Kohm, +/-1 % |Vishay RN60D1601FB14
CMF-60 1.6K 1% T-1 RN60D1601F B14
1.6K¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 8.74mm