Vishay RN55E25R0BB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 25ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页10 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.96%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay RN55E25R0BB14 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2016-02-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 24.9ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteWNA25RFET
Fixed Resistor, Wire Wound, 0.5W, 25ohm, 3.5355V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite45J25RE
Wirewound Res.-Through Hole 5watt 25ohm 5% Axial RoHS Compliant: Yes
Ohmite43F25RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 25ohm, 200V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 25ohm, 5V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 25ohm, 8.6603V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial Axial Military MIL-R-10509/7RN55 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.125W 1/8W 25Ohms ±25ppm/C
CMF-55 25 .1% T-9 RN55E25R0B B14
25¦¸ ¡À0.1% 125mW ¡À25ppm/¡æ 6.1mm*2.29mm