Vishay RLR07C1001FR
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页9 年前
供应链
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date1996-07-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Res Metal Film 1K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C 0.01% Epoxy AXL
Metal Film Resistor; Power Rating:250mW; Resistance:1kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:RLR; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Resistor Element Material:Metal Film; Voltage Rating:250V ;RoHS Compliant: No