Vishay RH0252K500FC02
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 2500ohm, 250V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页18 年前
New Yorker Electronics
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2007-05-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Ohmite805F2K5
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2500ohm, 210V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount, 65
Ohmite805F2K5E
Res Wirewound 2.5K Ohm 1% 5W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
Ohmite810F2K5E
Res Wirewound 2.5K Ohm 1% 10W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
TE Connectivity / AMP1-1676625-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 2500ohm, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
描述
RH-25 2.5K 1% C02
2.5K OHM 1% 25W
RESISTOR, WIREWOUND, 2.5KOHM, 25W, 1%; Resistance:2.5kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:25W; Series:RH; Temperature Coefficient:± 20ppm; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Case Style:Axial Lugs; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: No