Vishay RH01012R00FE02
Res Wirewound 12 Ohm 1% 12.5W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Card
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页8 年前
Datasheet5 页10 年前
Datasheet5 页11 年前
Datasheet5 页20 年前
Farnell
New Yorker Electronics
Arrow.cn
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2004-09-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 12ohm, 24.4949V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 13ohm, 18.0278V, 1% +/-Tol, Chassis Mount
TE ConnectivityHSA1012RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 16W, 12ohm, 265V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
TE Connectivity1625984-7
Res Wirewound 12 Ohm 5% 50W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityHSA2512RJ
Through Hole Resistor, HSA25 Series, 12 ohm, 25 W, 5%, 550 V
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 12.5W, 12ohm, 12.2474V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, WIREWOUND, 12 OHM, 12.5W, 1%
1% ¡À20ppm/¡æ 12¦¸ 12.5W 34.93mm*20.32mm*9.91mm
Power Resistor; Power Rating:10W; Resistance:12ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:RH; Operating Temperature Range:-55°C to +250°C; Resistor Element Material:Ceramic; Temperature Coefficient:± 20ppm ;RoHS Compliant: Yes