Vishay RCWE2010R820FKEA
Res Thick Film 2010 0.82 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页4 年前
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.24%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJB1BFR82U
Res Thick Film 1020 0.82 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2010 0.75 Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-C1BFR75U
Res Thick Film 1020 0.75 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Sulfur Resistant Wide Terminal SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL2010FK-070R82L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 0.82ohm, 0.7842V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
PanasonicERJ-12ZQJR82U
Res Thick Film 2010 0.82 Ohm 5% 0.75W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRL2010JK-070R82L
Res Thick Film 2010 0.82 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Thick Film 2010 820mOhm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Emboss T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.82ohm, 0.9055V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 1W 820mOhm ±100ppm/C
RES 0.82 OHM 1% 1W 2010 / 820 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Thick Film
RESISTOR, 2010, 0R82, 1%; Resistance:0.82ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2010 [5025 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE