Vishay RCWE1206R750FKEA
500mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 750mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页4 年前
Farnell
element14 APAC
3 个月趋势:
+63.55%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-B2BFR75V
Res Thick Film 0612 0.75 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 0.75 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT1206FR-070R75L
PT Series 1206 0.75 Ohm ±1% 0.5 W ±75 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupPT1206FR-7W0R75L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Thick Film 1206 750mOhm 1% Paper T/R
PanasonicERJ-8BQFR75V
Res Thick Film 1206 0.75 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJB2BFR68V
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Thick Film Surface Mount Chip Resistors, Wraparound, Extremely Low Value (0.01 to 0.976 )
Avnet Japan
Current Sense Resistors - SMD; VISHAY; RCWE1206R750FKEA; 750 mOhm; 1206; 100 ppm/°C; 1 %
Res Thick Film 1206 0.75 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.75ohm, 0.6124V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.5W 1/2W 750mOhm ±100ppm/C
RESISTOR, 1206, 0R75, 1%; Resistance:0.75ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); No. of Pins:2; Series:RCWE