Vishay RCWE1206R680FKEA
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
Farnell
element14 APAC
3 个月趋势:
-70.90%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupPT1206FR-7W0R68L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.68ohm, 0.583V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupPT1206FR-070R68L
250mW Thick Film Resistors ±75ppm/℃ ±1% 680mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJB2BFR68V
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupPE1206FRF070R68L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Automotive Grade Metal Foil 1206 680mOhm 1% Paper T/R
PanasonicERJ-B2BFR62V
Res Thick Film 0612 0.62 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Punched Carrier T/R
描述
Avnet Japan
Res Thick Film 1206 0.68 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
RCWE 1206 0.5 W 0.68 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Extremely Low Value
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.68ohm, 0.5831V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.5W 1/2W 680mOhm ±100ppm/C
RESISTOR, 1206, 0R68, 1%; Resistance:0.68ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE