Vishay RCWE1206R620FKEA
RCWE Series 1206 0.5 W 0.62 Ohm ±1 % ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+23.14%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-B2BFR62V
Res Thick Film 0612 0.62 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJB2BFR56V
Res Thick Film 0612 0.56 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 0.56 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 0.604 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT1206FR-7W0R68L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.68ohm, 0.583V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 0.576ohm, 0.5367V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
描述
SMD Current Sense Resistors, AEC-Q200 RCWE Series, 0.62 ohm, 500 mW, - 1%
Res Thick Film 1206 0.62 Ohm 1% 0.5W(1/2W) 100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.62ohm, 0.5568V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.5W 1/2W 620mOhm ±100ppm/C
RESISTOR, 1206, 0R62, 1%; Resistance:0.62ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE