Vishay RCWE1206R560FKEA
Res Thick Film 1206 0.56 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-33.34%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJB2BFR56V
Res Thick Film 0612 0.56 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 0.56 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 0.511 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 0.604 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT1206FR-070R51L
PT Series 1206 0.25 W 0.51 O ±1% ±75 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Thick Film 1206 604mOhm 1% Paper T/R
描述
Avnet Japan
RCWE 1206 0.5 W 0.56 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Extremely Low Value
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.56ohm, 0.5292V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.5W 1/2W 560mOhm ±100ppm/C
RESISTOR, 1206, 0R56, 1%; Resistance:0.56ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE