Vishay RCWE1206R470FKEA
Res Thick Film 1206 0.47 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+21.55%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 0.47 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupPT1206FR-7W0R47L
PT FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±75ppm/C 470mOhm 0.5W 1/2W
TE Connectivity / AMP2-1622824-7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.47ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJB2BFR47V
Res Thick Film 0612 0.47 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL1206FR-7W0R47L
Res Thick Film 1206 0.47 Ohm 1% 1/2W ±300ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 1206 0.499 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Avnet Japan
500mW Thick Film Resistors 300V ±100ppm/℃ ±1% 470mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.47ohm, 0.4848V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.5W 1/2W 470mOhm ±100ppm/C
RCWE Series 1206 0.5 W 470 mOhm ±1 % ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, 1206, 0R47, 1%; Resistance:0.47ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE