Vishay RCWE1206R150FKEA
Res Thick Film 1206 0.15 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-30.04%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupPE1206FRF070R15L
Res Metal Film 1206 0.15 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 0.165 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Metal Strip 1206 0.15 Ohm 1% 1/4W ±75ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.15ohm, 0.1936V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 0.143ohm, 0.2674V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.15ohm, 0.2739V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.5W 1/2W 150mOhm ±100ppm/C
150m¦¸ ¡À1% 500mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.1mm*1.6mm*700¦Ìm