Vishay RCWE0805R620FKEA
SMD Current Sense Resistors, AEC-Q200 RCWE Series, 0.62 ohm, 250 mW, - 1%
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
element14 APAC
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.03%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
Introduction Date2010-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 620mΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 0.604 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 0.68 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-6BQFR62V
Res Thick Film 0805 0.62 Ohm 1% 0.33W(1/3W) 0ppm/C to 250ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJS6QFR62V
SMD Chip Resistor, 0.62 Ohm, ± 1%, 250 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, Anti-Sulfur
TE Connectivity / AMP2-2176053-7
Res Thick Film 0805 0.62 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Thick Film 0805 0.62 Ohm 1% 0.25W(1/4W) 100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.62ohm, 0.3937V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.079Lx0.051W 2.00mmx1.30mm 0.25W 1/4W 620mOhm ±100ppm/C
RCWE Series 0805 620 mOhm ±1% 0.25 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, 0805, 0R62, 1%; Resistance:0.62ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE