Vishay RCL061210K0FKEA
Res Thick Film 0612 10K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页3 年前
Farnell
Newark
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.13%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-03-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0612 10K Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 9100ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0612
描述
Surface Mount Thick Film Resistor, Long Side Termination, Rcl Series, 10 Kohm, 500 Mw, - 1%, 75 V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 10000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0612
RCL0612 10K Ohms 1% Long Side Termination Thick Film Chip Resistor
RES SMD 10K OHM 3/4W 1206 WIDE
THICK FILM/SIDE TERM 0612 0.5W 10K OHM 1% 100PPM
Wide 1206 (3216Metric) 0612 FIXED RESISTOR RCL 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm 0.75W 3/4W 10kOhm ±100ppm/C
RES, 10K, 1%, 0.5W, 0612, THICK FILM; Resistor Case Style: 0612 [1632 Metric]; Resistance: 10kohm; Product Range: RCL Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Toleranc