Vishay PR01000104309JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 43ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
element14 APAC
Farnell
Newark
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.10%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP5-1879350-6
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 43ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF1JB39R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 39ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP5-1879350-5
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 39ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP100JR-52-47R
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityEP1W47RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 47ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Carbon Film, 1W, 47ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 43 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive T/R
PR01 Series Ø2.5 x 6.5 mm 1 W 43 Ohm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 43Ohm ±250ppm/C
Resistor;Metal Film;Res 43 Ohms;Pwr-Rtg 1 W;Tol 5%;Axial;Ceramic Housed | BC Components / Vishay PR01000104309JR500
RESISTOR, METAL FILM, 43 OHM, 1 W, ± 5%;; RESISTOR, METAL FILM, 43 OHM, 1 W, ± 5%; Resistance:43ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:350V; Temperature Coefficient:± 250ppm/K; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded