Vishay PR01000103600JR500
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 360ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet19 页2 年前
Newark
Farnell
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.02%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP7-1879350-8
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 360ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 330ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 360 Ohm 5% 1W ±250ppm/C Conformal Coated AXL Automotive AEC-Q200 T/R
PR01 Series Ø2.5 x 6.5 mm 1 W 360 Ohm ±5 % ±250 ppm/K Metal Film Leaded Resistor
Axial FIXED RESISTOR PR01 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 1W 360Ohm ±250ppm/C
Resistor;Metal Film;Res 360 Ohms;Pwr-Rtg 1 W;Tol 5%;Axial;Ceramic Housed | BC Components / Vishay PR01000103600JR500
RESISTOR, METAL FILM, 360 OHM, 1W, 5%, F
RESISTOR METAL FILM, 360OHM, 1W, 5%; Resistance:360ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Voltage Rating:350V; Series:5073; Temperature Coefficient:± 250ppm; Resistor Element Material:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes