Vishay PA16NP102MAB15
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 1000ohm, 22.4V, 20% +/-Tol, 500ppm/Cel, 1 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Newark
Farnell
element14 APAC
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-90.51%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Res POT 1K Ohm 15% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6.34mm (22.23 X 41.61mm) Solder Lug Panel Mount
TT ElectronicsP230-3FA25BR1K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Vishay157B102MX
157 Series 7/8 Inch Precision Industrial Potentiometer Conductive Plastic 1K Ohm 20% Bushing Mount
Res Cermet POT 1K Ohm 20% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 8mm (16 X 24.5mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
描述
Potentiometers 1Kohms 20% Linear Audio/Plastic black
Res Conductive Plastic POT 1K Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 16mm (16 X 24.5mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
1K¦¸ ¡À20% 500mW ¡À1000ppm/¡æ 22.4V 24.5mm
POT 1K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
POTENTIOMETER, 1K; Track Resistance:1kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:350V; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Knob; Contact Resistance Variation +:2%; Contact Resistance Variation -:2%; Electrical Angular Rotation Tolerance +:10°; Electrical Angular Rotation Tolerance -:10°; End Resistance:1ohm; Insulation Resistance:10000000Mohm; Mechanical Angular Rotation Tolerance +:5°; Mechanical Angular Rotation Tolerance -:5°; Mounting Type:Panel; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Proof Voltage:2500V; Resistor Element Material:Variable Rotary Conductive Plastic; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Series:PA16; Temperature Coefficient:± 1000ppm/°C; Termination Type:Radial Lugs