Vishay P9A1R100FISX1102ML
Res Conductive Plastic POT 1K Ohm 20% 1/20W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm Pin Panel Mount/Through Hole
数据表
价格与库存
数据表和文档
Datasheet8 页16 年前
Datasheet9 页9 年前
element14 APAC
相关零件
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 1000ohm, 22.4V, 20% +/-Tol, 500ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP110KV1-1F25BR1K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 1000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
描述
POT, LOG 1K; Track Resistance:1kohm; Track Taper:Log (Audio); No. of Turns:1; Shaft Diameter:6mm; Shaft Length - Metric:20mm; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V; Power Rating:50mW; Potentiometer Mounting:Panel; No. of ;RoHS Compliant: Yes
POT, LOG 1K; Track Resistance:1kohm; Track Taper:Log (Audio); No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:10V; Power Rating:50mW; Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Side; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Bush Diameter:.075mm; Dielectric Strength VAC:300V; End Resistance:3ohm; External Depth:7.1mm; External Length / Height:11.35mm; External Width:9.5mm; Mounting Type:Through Hole; Operating Temperature Max:100°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistance:1kohm; Resistor Element Material:Conductive Plastic; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Series:P9A; Shaft Diameter:6mm; Shaft Length - Metric:20mm; Temperature Coeff. +:500ppm/°C; Temperature Coeff. -:500ppm/°C; Temperature Coefficient:± 500ppm/°C; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:20%; Tolerance -:20%; Voltage Rating V DC:10V