Vishay P16NP222MAB15
Potentiometer, Cermet, 1W, 2200ohm, 46.9V, 20% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Newark
Farnell
element14 APAC
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.23%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Potentiometer, Cermet, 1W, 2200ohm, 46.9V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Res Cermet POT 2K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (21.89 X 12.5 X 18.25mm) Solder Lug Panel Mount
Panel Control - 3/4" 1-T /Tray Packaging Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3852A-282-202AL
TT ElectronicsP160KNP-0EC15B2K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 2000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Precision Potentiometer 2K Ohm 5% 2W Linear Wirewound 10-Turn Panel Mount Solder Lug
描述
Res Cermet POT 2.2K Ohm 20% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turns 16mm (16 X 24.5mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
POT, CERMET, 2.2KOHM, 20%, 1W; Track Resistance:2.2kohm; Track Taper:Linear; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:46.9V; Power Rating:1W; Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Knob
POTENTIOMETER, 2K2; Track Resistance:2.2kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:350V dc; Series:P16NP; Power Rating:1W; Mounting Type:Panel; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Knob; SVHC:No SVHC; Resistor Element Type:Variable Rotary Cermet; Body Diameter:16mm; Case Style:Panel Mount; Electrical Angular Rotation Tolerance +:10°; Electrical Angular Rotation Tolerance -:10°; External Length / Height:23mm; Full Power Rating Temperature:40°C; Insulator Material:Black plastic; Max Operating Temperature:85°C; Mechanical Angular Rotation Tolerance +:5°; Mechanical Angular Rotation Tolerance -:5°; Min Temperature Operating:-40°C; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Overload Voltage:750V; Panel Cut-out Diameter:10.1mm; Proof Voltage:2500V; Resistance:2.2kohm; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C