Vishay P11S1A0BGSY00102KA
Potentiometer, Cermet, 1W, 1000ohm, 31.6V, 10% +/-Tol, 1 Turn(s)
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet14 页16 年前
Datasheet14 页17 年前
Newark
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2024-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Potentiometer, Cermet, 1W, 1000ohm, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Cermet, 2W, 1000ohm, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 6390
LINEAR CERMET POTENTIOMETER W/ 6 MM DIA. SHAFT,1KOHMS,+/-10%,1W,+/-150PPM/C, PMNT
Potentiometer, Cermet, 1W, 1000ohm, 31.6V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
描述
Res Cermet POT 1K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.17mm (26.58 X 12.5 X 18mm) Solder Lug Panel Mount Box
P11S 1 A 0 BG S Y00 1K 10% A e3
POTENTIOMETER, 1K, LINEAR; Track Resistance:1kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:350V; Power Rating:1W; Potentiometer Mounting:Panel; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Side; Contact Resistance Variation +:2%; Contact Resistance Variation -:2%; Electrical Angular Rotation Tolerance +:10°; Electrical Angular Rotation Tolerance -:10°; End Resistance:2ohm; Insulation Resistance:1000Gohm; Mechanical Angular Rotation Tolerance +:5°; Mechanical Angular Rotation Tolerance -:5°; Mounting Type:Panel; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Proof Voltage:1500V; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Series:P11; Shaft Diameter:3.175mm; Shaft Length - Metric:15.88mm; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Termination Type:Radial Lugs