Vishay NTCS0805E3334JHT
NTCS Series 0805 330 kOhm ±5 % 3930 K SMT Glass Protected NTC Thermistor
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
Datasheet8 页13 年前
Newark
element14 APAC
_legacy Avnet
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+797%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
TraceParts
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-10-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
PanasonicERT-J0EV334J
Thermistor NTC 330K Ohm 5% 2-Pin 0402 Surface Mount Solder Pad 4750K T/R
PanasonicERT-J0EV334H
Thermistor NTC 330K Ohm 3% 2-Pin 0402 Surface Mount Solder Pad 4750K T/R
描述
THERM NTC 330KOHM 3930K 0805 / NTC Thermistor 330k 0805 (2012 Metric)
Thermistor NTC 330KOhm 5% 2-Pin 0805 Paper T/R
330K¦¸ ¡À5% 210mW ¡À1% 3930K 0805 2mm*1.25mm*800¦Ìm
NTC SMD 0805 NiSn 330K 5% High B e3
330kΩ 210mW ±5% ±1% 0805 NTC Thermistors ROHS
NTC0805 330K 5% 0,21W B=3930 1%
NTC Thermistor, 330000ohm, Surface Mount
THERMISTOR, 330K, 5%, SMD, NTC; Thermistor Type:NTC; Resistance:330kohm; Thermistor Tolerance:± 5%; Beta Value (K):3930K; Thermistor Case Style:0805 [2012 Metric]; No. of Pins:2; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:150°C; Operating Temperature Range:-40°C to +150°C