Vishay NTCS0805E3103FMT
THERMISTOR NTC 10KOHM 3570K 0805 / NTC Thermistor 10k 0805 (2012 Metric)
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
Datasheet8 页13 年前
JRH Electronics
Farnell
Future Electronics
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-26.36%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
下载
供应链
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-10-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 3934K Plastic T/R
NTHS Series 0805 10 kOhm ±5 % 3477 K Surface Mount NTC Thermistor
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 4000K >= -3.5
Thermistor NTC 10K Ohm 5% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 4455K T/R
Thermistor NTC 10K Ohm 3% 2-Pin 0805 Surface Mount Solder Pad 4000K >= -3.5 T/R
Thermistor NTC 10KOhm 10% 2-Pin 0805 Blister T/R
描述
NTCS Series 0805 10 kOhm ±1 % 3570 K SMT Glass Protected NTC Thermistor
Thermistor NTC 10k Ohm ±1% 2-Pin 0805 Paper T/R
Avnet Japan
Ntc Thermistor, Aec-Q200, 10K, Smd, 0805; Thermistor Type:Chip; Resistance (25°C):10Kohm; Product Range:Ntcs0805E3 Series; B-Constant:3570K; B-Constant Tolerance:± 3%; Probe Material:-; Lead Length:-; Operating Temperature Min:-40°C Rohs Compliant: Yes |Vishay NTCS0805E3103FMT.